Burcunuz:

Doğum saati:

By 16 Ağustos 2011

ANNE KARNINDA SİHİRLİ 120 GÜN


    Bu olay anne karnındaki cenin olayıyla ilgili bir durumdur.Anne karnında 120. gününü tamamlayan ceninde beyindeki algının gelişmesi ve ruh oluşmaya başlar.Beyne gelen kozmik ışıkları algılayama başlar.Bu ışınların etkilerini değerlendirebilecek seviyeye ulaşır.Bu ilk değerlendirme sonucu ruhunu meydana getirecek olan hologramik dalga yaymaya başlar.Yazının başında belirttiğim gibi bu olaylar 120’inci günden sonra oluşmaya başlar.

Sihirli 120 Günün Gelişimi

Daha önceden tüm hücreleri birarada tutan ve sinir sistemi aracılığıyla yayılan bioelektrik hücreleri bir arada tuttuğu için beynin oluşturduğu ruh bütün bedene bağlı olarak sürekli beynin yaydığı dalgalar ile gelişmeye başlar.Cenin yani beden, işte 120nci günde aldığı bu etki sonucu ruh oluşmuş olur.Bu olay insanın ruhunun oluşması bahsinin açıklaması durumundadır.
Bu başkalaşmadan sonra kararlı oluş devresi başlar. Şimdi tümüyle farklı bir doku oluşturmuşlardır ve gelecekteki durumları farklı bir hale gelmiştir. Daha sonraları ne yapılırsa yapılsın, sinir hücreleri yalnızca başlangıçta kararlaştırılmış türde olan sinir dokusunu oluştururlar.Artık yazgılar tümüyle kararlaştırılmış ve oluşmuştur.Eğer insan beyninde doğduğu anda 100 milyar hücre olduğunu düşünürsek, bu, sözünü ettiğimiz 120 gün içinde nöron oluşum hızının, dakikada 580.000 nöron olduğu anlamına gelir. Kortikal nöronlar meydana gelirken ve feotal beyin büyürken, nöronlar ilk meydana geldikleri yerden, korteks içinde bulunmaları gereken son noktaya doğru “göç etmeye” başlarlar. Bu göç sırasında, nöronlar aksonlarını ve dentritlerini oluştururlar, ki bu yapılar, onların snapsları meydana getirerek, birbirleri arasında nöronal devreleri oluşturmalarına olanak sağlar. Aksonların, dentritik hedeflerine ulaşmaları olayı, keyfi, tesadüfen gerçekleşmez. Bazen aksonların hedef hücrelerine varabilmeleri için çok uzun mesafeler katetmeleri gerekir.

(Aksonal oranlamaya göre bu, bizim, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir sahilinden öteki sahiline giderken katedeceğimiz mesafeye kadar varabilir).Nöronların bu kitlesel göçüne, “genetik mekanizmalar” rehberlik ederler. Fiziksel, mekanik ve kimyasal işaretçilerin aydınlattıkları yollarını izleyen aksonlar, hedef hücrelerine varıp, onları tanırlar. Hatta hedef hücrenin dentritindeki uygun bölgeyi dahi bulurlar. İnsanlarda bu göç, doğumdan dört ay kadar önce başlayıp, doğumdan kısa bir süre önce, sona erer. Aksonlar ve hedef hücreler birbirlerini tanıdıktan sonra, snapslar neredeyse hemen oluşmaya başlarlar. İnsanlarda snaps oluşumu doğumdan iki ay önce başlayıp, ez az yaşamın ilk yılının sonuna kadar devam eder. Bu yaşlardaki beyin gelişimine yoğun ilgi de burada başlamaktadır.”

Bütün bu kutsal açıklamalar ve bilimsel değinmelerden sonra kader nedir nerde başlar gibi sorulara cevap bu yazıda bulunabilir.Gerçekten de kişilik oluşumunun da başladığı bu gün bir çok sorunun da cevabıdır.

Bebeğinizin burcunu yada karakteristik özelliklerini merak ediyormusunuz ?
Ozaman Burçlar kategorimizi ziyaret ediniz!

Medyum Atusa

Anne Karnında Sihirli 120 Gün Hakkında Yorumlar

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz