Burcunuz:

Doğum saati:

By 29 Kasım 2010

zodiacpeople[1]
Astrolojinin ne olduğu sorusuna kısaca cevap verecek olursak; astroloji, yıldız ve gezegenlerin insanlar üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalıdır denilebilir. Yazılı tarihe bakıldığında, astrolojinin tarihin en başından beri var olduğunu ve en eski bilim dalı olduğunu söyleyebiliriz.

Astroloji  kader ile bir tutulmaktadır. Fakat ikisi farklı birer kavramdır.  Astroloji bazı dönemleri incelemektedir. Kişi için fırsat alanlarını, şanslı zamanları, doğum haritasında onu kısıtlayan ve  zorlayan alanları, gecikmeleri gösterir. Fakat tüm bunları değerlendirip nasıl hareket edeceğimize karar vermek bizim elimizdedir. Gezegenlerin iyi açılar yaptığı ve sizin için şanslı olan dönemlerde, herhangi bir faaliyette bulunursanız, çok büyük fırsatlar kaçırmış olabilirsiniz. Aynı şekilde gezegenlerin kişiye zorlayıcı etkiler yaptığı dönemlerde de gerekli gayret ve azmi gösterirseniz tüm zorlukları aşabilir, farkında bile olmadığınız içinizdeki gücü ortaya çıkarabilirsiniz.
Dünyanın varoluş tarihinden itibaren, insanlar doğaya karşı bir var oluş mücadelesi vermektedir. Bu mücadelede kendisine en çok yardımcı olan araçlardan birisi de tabi ki astrolojidir. Astroloji, ilk insanların gökyüzünden gelen doğal afetleri kontrol edebilmek için verdikleri uğraşlar sonucu ortaya çıkmış ve günümüze kadar ulaşmış bir bilimdir.

Astroloji’nin temelinde semboller ile akıl yürütülerek ve tümevarımda bulunulur. Diğer pek çok bilim dalıyla bağlantısı olan Astroloji sayesinde, doğum haritasının yorumlanmasıyla insanın kişiliği, hayatı, keşfedilmemiş potansiyelleri, kökleşmiş alışkanlıkları, fiziksel problemleri, yetenekleri ve ilerleyen zamanlardaki dinamizmi çok rahat tespit edilebilir.

Bu bölüme bağlı olan Yıldızname Tarot Burç Yorumları Yükselen Burçlar ve  Yorumları Fal Çeşitleri gibi konular ile bilgilerinizi dahada pekiştirebilirsiniz.

Astroloji Nedir Tum Detaylariyla

Medyum Atusa

Astroloji Nedir Tum Detaylariyla Hakkında Yorumlar

Zilşan diyor ki:

Tüm detaylar diye işte buna denir.Astroloji kavramını herkes sizin kadar detaylı vurgulayamıyor.Başarılar dilerim

Rakıp diyor ki:

Süpersiniz Atusa Hanım.Detaylara inmekte sizin üstünüze tanımam

Yakup diyor ki:

Astroloji başlı başına bir bilim dalıdır.

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz