Burcunuz:

Doğum saati:

By 26 Aralık 2012

Cenk-i Aşk Büyüsü adından da anlaşılacağı gibi şamanizim döneminden gelip hristiyanlık döneminde şekillenmiş ve isim kazanmışdır. Uzaktakini geri getirme ve tekrar birleşmesi güç olan kişiler için yapılan çok tesirli bir kıpti uygulamasıdır.İnternet dünyasında ve kitaplarda bazen farklı isimlerde söz edildiğini görürsünüz ama gerçek manasında ismi budur.Aşk Büyüsü ve Bağlama Büyüsü gibi isimlerin aslında halk dilinden geldiğini  bir çok sefer belirtmiştik. Cenk-i Aşk Büyüsünün hem günümüz şartlarına hemde kullanış biçimine gör isimlendirilmesi aklınızı karıştırmasın.Kıpti uygulaması derken neyi kastettiğimizi anlayabilmeniz için hemen kısaca açıklayalım.

“Kıptîler veya Koptlar, Yunanca:αιγυπτος – Arapça:اقباط / Mısır’ın eski halkıdır. İskender’in Mısır’ı alması ve İskenderiye şehrini kurması ile beraber Helenistik bir kültür ile etkileşime geçmişlerdir. Kopt dili veya Kıptice’nin yazımında Yunan harfleri kullanılır. Roma devrinde ağır vergiler altında ezilen Kıpti halkı, M.S. 46’da Mark’ın Mısır’a gelmesi ile Hristiyanlıga geçerler. Bu sefer de Romalılar din baskısı yapmaya başlar, ta ki Bizans dönemine kadar. Konstantinos Hıristiyanlığı serbest bırakınca biraz rahatlarlar. 416’da yapılan 4. Ekümenik Konsülünde Hıristiyan temel meseleleri hakkında anlaşmazlık çıkar ve Hıristiyan cemaatinden dışlanırlar. Kendi inanışlarına göre İsa’nın ilahi ve insani yanları birdir hic ayrılmamıştır.”
Sağ üst resimde gördüğünüz resimler wikipedia’nın türkçe kaynaklarından alınmış Kıpti Rahiplerine ait bir resimdir. Cenk-i Aşk Büyüsü resimden ve bilgilerden de tahmin edeceğiniz gibi papaz büyüsü çeşididir.Papaz büyüsünün her papaz tarafından bilindiğini ve uygulanabildiğini düşünmek gerçekten büyük bir cehaletlik örneğidir.

Cenk-i Aşk Büyüsü Hakkında Yorumlar

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz