Burcunuz:

Doğum saati:

By 26 Ağustos 2011

Doğal Değerli Taşlar ve Önemi

  Doğadaki herşey, ilk yüzyıllardan günümüze her zaman, insanoğlunun ilgisini çekmektedir. Hem, doğanın bir parçası olmamız vesilesi ile, hem de, insanaoğluna has merak duygusu ile, doğada mevcut şeyleri kurcalamayı, ve ne işe yaradıklarıyla ilgilenmeyi, yaşamımızın bir parçası olarak görmüşüzdür. Bahse konu, albenisi olan ve renkleriyle, parlak taşlar da bunlardan biridir. İlk yüzyıllarda bile, bu taşları renklerine ve parıltılaına göre, insanlar anlamlandırmayı ve tanımlamayı sevmiştir.

Doğal Değerli Taşlar Ne Amaçla Kullanılıyordu

 Resurullah Hazretlerinin (SAV), nübüvvet mührünün akik taşından olduğunu, biliyormuydunuz.

 İnsanoğlunun kadim fertlerinden olan, kızılderililerin, Üstünde turkuaz taşı bulunduranların, vücutlarındaki kemiklerinin asla zarar görmeyeceklerine inandıklarını biliyormuydunuz. Ve bu sebepten dolayı, harp edecekleri vakit, kalkanlarına bu taşı işlediklerinden haberdarmıydınız.

 Kötü maksatlı, olay ve etkileşimlerden kendilerini muhafaza etmek için, korunmak maksatlı olarak turkuaz taşını elde bulunduran, aztek’ler den haberiniz varmıydı? Anlayacağınız, turkuaz taşının aztek uygarlığı ve kültüründe de, önemli bir yeri sözkonusudur.

Doğal Değerli Taşlardan Seçmeler

Susuzluğu azalttığına, hatta giderdiğine inanıldığı için, bu maksatla kullanılan yosun akik taşının, kızılderililer için nasıl da önemli olduğu, yazılı tarih de yerni almış gerçeklerdendir.

 İnsanları, sarhoş olmaktan korduğuna inanılan ametist taşı, antik yunan dönemin de güçlü bir inanç haline geldiğinden, içki kadehleri ametist taşından,imal edilirdi.

 Eksi enerji toplamını, vücudun ayak bölümü vasıtasıyla, toprağa kanalize ettiğine inanılan obsidyen taşı, günümüz hindistan’ın da, eskiden bugüne taşınarak, özellikle kadınlar, bu taştan yaptıkları yüzükleri, ayak parmaklarına takarak gezmektedirler.

Kuvars taşları(kristalleri), Atlantis uygarlığında, yada romanlara konu olan Atlantis şehrin de, yaşam kaynağı olarak görülür ve yüksek oranda yaşam gücünü ve gereksinmesini- enerjisini kuvar taşlarından- kristallerinden elde etmişlerdir.

 Medyum Atusa

Doğal Değerli Taşlar ve Önemi Hakkında Yorumlar

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz