Burcunuz:

Doğum saati:

By 31 Aralık 2010

Harut ile Marut birer melektir. İslam’da istenmeden de olsa kötülüğün koruyucusu olmuş meleklerdir. İnsanların yaptıkları günahları izleyen melekler bir süre sonra insanların zaaflarını kazanmışlardır. Allah, Harut ile Marut’ u yeryüzüne sınamak için gönderir. Harut ile Marut şirk, adam öldürme, zina ve şarap içme gibi günahlara direnip direnemeyeceği konusunda sınanmaktadır.
Yeryüzüne inen bu iki melek, güzel iki kadın tarafından kandırılır. Bir süre sonra Harut ile Marut günahlarına şahit olan bir kişiyi öldürmüşlerdir. Bundan dolayı Cennet’teki tüm melekler Allah’ın haklılığını kabul ederler. Harut ile Marut günahlarını yeryüzünde veya Cehennem’den birinde çekeceklerdir. Ama iki melek cezalarını dünyada çekmeyi seçerler bunun üzerine Harut ile Marut kıyamet gününe kadar Babil’de bir kuyunun içerisinde ayaklarından asılmak olmuştur cezaları.
Kuranda ise bu durumu Bakara Suresi, 102. Ayetinde görebiliyoruz. Bu ayette Harut ile Marut hakkında Babil’de kötülüğü yayan iki melek olarak bahsedilmektedir.

Medyum Atusa

Harut ile Marut Hakkında Yorumlar

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz