Burcunuz:

Doğum saati:

By 08 Eylül 2011

Bir süredir Değerli Doğal Taşlar hakkında makaleler yayınlamaya başladım.Bazı ziyaretçilerimiz Değerli Doğal Taşlara inanmak veya inanmamak üzerine e-postalar göndermektedir.Bunun üzerine İnancın Değerli Doğal Taşlar Üzerinde ki Etkilerinden bahsedeceğiz.

İNANCIN TAŞLAR ÜZERİNDE Kİ ETKİSİ

  Değerli Doğal Taşların etkilerinin, genellikle onların doğasıyla ilgili değil, bu misyonu onlara insanların yükledikleri, ve öyle inanmak istedikleri için, Değerli Doğal Taşlarda sanki o güce ve özelliğe sahipmiş gibi alıgılanırlar.Bu tartışma, hep vardı ve sanırım, var olmaya da devam edecektir.

Yani, gerçekten de Değerli Doğal Taşların etki ve özellikleri var mıdır?, yoksa insanlar, öyle olsun istedikleri ve inandıkları için mi öyledirler? Siz bir kuvars kristali tutsanız, ve onun etkisini hissetseniz ne düşüneceksiniz,öyle olsun istediğim( inandığım )için öyle hissetim mi diyeceksiniz.

Bilirsiniz ki, bitkilerin duyguları ve inançları yoktur.

Edmund Harold’un, Kristal Mucizesi (Crystal Healing) adlı kitabından, konu ile ilgi bir bölümü mealen aktaralım: Bir kadın, bahçesine limon ağacı ekmek için, limon otunu bir bardağa kök saldırmak için koyar, ve bardağı güneşe doğru bırakır. Fakat, beklenen sonucu almakta zorlanır.

Yazar, kadına elindeki kuvars kristallerini göstererek, bunları kabın beş-on cm uzagına koyarak, yeniden denemek istermisin, diyerek ikna eder.Bir kaç gün sonra, yapraklar yüzünü güneşe dönmekten vaz geçerek, direk kuvars kristallerine çevirirler. Ve kısa zamanda kök salmaya başlarlar.

Bu, deneyimden de anlaşılacağı gibi, doğanın insanoğluna bir armağanı olan özellikli Değerli Doğal Taşların, faydaları insanın öyle olmasını istemesinden ötürü değil, kendi tabiatında taşıdığı, ve insanla bunları paylaşma niteliğinden kaynaklıdır. Yani inançla ilgi olmayıp, Değerli Doğal Taşların taşıdıkları muhtevayla alakalıdır.

Değerli Doğal Taşlara İnanmak

   İnanç, mutlaka yaşamımızda önemlidir. Ancak, doğadaki bir şeyin özellikleri var ise, ki var inanmasanız da o şey özelliğini kaybetmez. Kıcası, özellikli Değerli Doğal Taşlar biz inanmasak da, işlevlerini görmeye devam edeceklerdir.

İnancın Taşlar Üzerindeki Etkisi Hakkında Yorumlar

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz