Burcunuz:

Doğum saati:

By 04 Aralık 2010

Büyüye Arapça’da sihir adı da verilmektedir. Büyünün anlamı, bir kişiye istenilen şeyleri yapmak için uygulanan gizli kuvvettir. Bu gizli kuvveti uygulayan kişilere büyücü adı verilir. Büyüyü şu şekilde tarif etmek de mümkündür. Kişinin herhangi bir menfaat ve çıkar uğruna bir başka kişiye zarar vermek için gizli kuvvetler kullanarak gerçek dışı gözbağcılık, düzenbazlık şeklinde yaptığı işlerdir. Bu işleri yapan kişiye büyücü, yapılan tüm bu işlere büyü, bu işlerin meslek haline getirilip sürekli yapılmasına ise büyücülük adı verilir. Büyücülük, İslâm‘dan önce Araplar’da, Rumlar’da, Hintliler’de, Mısırlılar’da yaygın olarak boy göstermekteydi. Özellikle Hz. Musa döneminde büyücülük itibarlı bir meslekti ve ayrıca Hz. Süleyman zamanında da yaygındı.

İslâm Toplumlarında Büyü

Müslümanların bazı kimseler büyü alanında Yahudiler,İranlılar ve Yunanlılardan bilgiler almışlardı. Tütsü, tılsım, muska, cadılık, fal bakma gibi büyücülük işleri hep bu milletlerden Müslüman toplumuna gelmiştir. Müslümanlık cinlerin varlığını doğruladığı için, Müslümanlar da sihir gibi şeylere inanmışlardır. Bazı kimseler büyü, sihir gibi olayları kutsal kitaplar üzerindeki ayetlere de dayandırmaktadır. Kutsal kitapların her birinde ve daha önce peygamberlere gönderilmiş olan sahifelerde de dahil olmak üzere Kur’an  , Tevrat , İncil ve Zebur’un her bir ayetinin , her bir kelimesinin 8 ‘’hadimi’’ yani hizmetlisi bulunmaktadır. Yani geçmişten bugüne kadar indirilmiş bütün kitapların ve sahifelerin orjinalini meydana getiren kelimelerin her birine 8 hadim yani hizmetli görevlendirilmiştir. Bunlardan 4 tanesi ulvi yani ‘’melek’’  cinsinden olup , 4 tanesi de sufli yani ‘’Cin’’ cinsindendir.
Bu ayetlerin tersten okunuşu veya ebced ilmi denilen bir ilme göre belli aralıklarla tekrarlanışı , o kelimelere vazife kılınan yani görevlendirilen ‘’Cin’’i harekete geçirir. Bu ‘’Cin’’ler de hedef gösterilen kişilere tesir edip musallat olurlar.
Büyü ve büyücülük İslam alemide yasaklanmıştır. Kur’an-ı Kerîm’de büyücülerin asla affedilmeyeceği belirtilmiştir.

İslamda Büyü , Büyü Günah mı ? ,Büyüler, Aşk Büyüsü, Bağlama Büyüsü, Büyü Yapan Hocalar,Büyü Bozma,Büyü Nasıl Yapılır

Medyum Atusa

İslamda Büyü Hakkında Yorumlar

Aycell diyor ki:

paylaşım için teşekkürler kısımlar faydalı olmuş.

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz