Burcunuz:

Doğum saati:

By 03 Mart 2011

Medyumun Dolandırıcı Olup Olmadığını Anlamak
Son bir haftadır çok yüksek sayıda dolandırıcı medyumlar için şikayet mailleri alıyorum.Dolandırıcı medyumlar internette av peşinde.Ne yerleşik yerleri,ne ofisleri bulunan bu insanları,telefonları bile kendi üstlerine değilken nasıl olurda bizlere güven verebilir ki ? Daha evvel ki yazımda da özellikle bahsettiğim konulardan birisi her vergi levhası olan insanların kanını sömürebilecek mi ? Bir medyumun dolandırıcı olup olmadığını en basit yöntemle nasıl anlarız ? Hemen izah edeyim..

1. Yerleşik ofisi var mı ?
2.Ofis Numarası var mı ve telefon numarası kendi üzerine mi ?
3.İstediğiniz an yüz yüze görüşebilecekmisiniz?
4.Sadece telefonda mı bakım yapıyor ?
5.Hiç bir bakım yapmadan derdinize derman olacağınımı söylüyor?
6.Size aşk tılsımları için 7 gün süre mi veriyor ?
7.Olumsuz her işinizi pozitife çevirebileceğinimi söylüyor ?

Asla inanmayın..Yerleşik bir ofisi olmayan ve sadece telefon ile bakım yaptığını idda eden bu medyumlar nasıl oluyorda güvebilir oluyor ? Bu medyumların telefonları neden başkalarının üzerine kayıtlı ? Bu medyumlar birşeyden mi korkuyorlarda telefonlar başkalarının üzerine ? Nasıl oluyorda bir medyum ayrılmış bir çifti 7 günde barıştırabileceklerini idda edebiliyor ? Bu gün kaptırdığınız en ufak paranın bile hesabını sormazsanız sizden sonrakilerde bu dolandırıcı medyumların madurları olacaktır.Bırakın ne hali varsa görsün derseniz sizden sonra canı yanacakların günahı vebalini kim üstlenicek ? Biz müslümanlar kardeş değilmiyiz ? Neden ozaman diğer kardeşlerimizin mağdur olmalarına izin veriyoruz..Kalkıp savcılığa bir dilekçe vermek bu kadar mı zor ? Sevgili kardeşlerim ne kendinizin canını yaktırın nede insanların mağdur olmalarına yol açın.Bu insanları aramızdan dışlayalım,ne seni ne beni nede yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize zararları dokunsun.Çevremizdekileri bilinçlendirmek insanlık görevimizdir asla unutmayın.

Medyum Atusa

Medyum Ünlü Medyum Medyumlar Medyum Hoca Medyum Atusa Medyumlardan Kazık Yiyenler

Medyumun Dolandırıcı Olup Olmadığını Anlamak Hakkında Yorumlar

yasemin diyor ki:

Şikayet etsek ne verdiğimiz parayı geri alabiliriz nede kapattırabiliriz. Elimizde sadece dekontumuz var. Ama bir site açıp dolandırıcı medyumlar diye sayfa açıp o kişileri orda yazabiliriz diye düşünüyorum. En azından bizden sonraki arkadaşlar bizim gibi hem amddi hemde manevi olarak kandırılmazlar.

admin diyor ki:

Bu tarz bir girişim,medyumlar tarafından çıkar amaçlı olarak kullanılabilir.Herkesin yazdığı bir platform olursa önüne gelen medyum rakiplerini yazabilir.Çok iyi tartıp düşünmek lazım.Aksi taktirde mahkeme mahkeme hakaretten vs.. gibi konulardan dava dava koşturur millet.Eğer şikayetiniz var ise internet ile değil Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe vererek mağduriyet giderilmeli.

emonyak diyor ki:

sayın atusa ,
mınareye cıkan kılıfını hazırlar , ofisi olupta sahtekar olanda var , belgeli olupta sahtekar olanda var , ben yaparım allah ısterse olur deyıp garantı vermeden işlerine gelır sekılde konusup ama sahtekar olan da var . sizler mesleginizin saygınlıgı için , ve gercekten ınsanlara yol gostermek ıstıyorsanız , bu işi hakkıyla yaptıgınız ınsanlarla bır araya gelıp çürük elmaları elemeniz gerekir . yoksa suan herkes sitelerinde , aman sahtekarlara dıkkat yazısı yayınlıyor ama kendı de sahtekar . cozum bu degıl . saygılarla

admin diyor ki:

O bahsettiğiniz herkes benim yazılarımı sitelerinde yayınlıyor.Makaleyi yazdığım tarih ile şuan ki tarih arasında baya değişimler gösteren sektör yeni dolandırıcılara resmen kucak açtı.Bu saatten sonra malesef kimin ne olduğunu bilemediğimiz için elma falanda eleyemeyiz.Allah herkesin yardımcısı olsun.

Medyum Atusa

pelin diyor ki:

ya kime ınanacagımızı şaşırdık valla.önüne gelen medyumm…

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz