Burcunuz:

Doğum saati:

By 27 Ağustos 2011

Mısır piramitlerinin gizemi ile alakalı, bir yazı yazmak, sanırım en belalı işlerden biri olsa gerek. Çünkü, hala Mısır piramitlerinin gizemi ve dengi yapıların  sırları çözülememiş olmakla beraber, biraz incelemeye başlandığında, ne o günün teknolojisi ile yapılabilmişlikleri  izah edilebiliyor, nede,niçin böyle birşeye gereksinme duyulmuş  sorusuna akılcı bir yanıt bulunamamaktadır. Erich Von Daniken‘ın tanrıların arabaları kitabında dediği gibi  bu pramitler ne o günlerde insan gücüyle yapılabilmesi mümkün.

Mısır Piramitlerinin Gizemi ve İncelikleri

  Mısır Piramitlerinin sırları arasında en şaşırtan sırlarından biri ise bazılarının bugün bile insan gücü ile yapılabilmesi münkün değil. Hatta farklı bir dünyadan gelenlerin yaptıkları inancı oldukça da ağır basmaktadır.Her bir duvar taşının yirmi bin ton ağırlıkta olduğunu düşününce, yazara hak vermemek mümkün değil gibi geliyor insana. Bir çok varsayımlara konu olan taşların nerden ve nasıl buralara nakil edildiğini bir kenara bırakırsak, onca ağırlıktaki taşların örülmesini, sevk ve idare edecek biri olsa bile, çalışanlara sesini duyurabilmek için ( megafonun, kısacası elektriğin bir dönem de ) nasıl bir teknoloji kullandığı da, az da olsa akla tak  lan mesele olmasa gerek.

mısır pitamitlerinin gizemli sırları

Mısır Piramitlerinin Gizemli Sırları

 Mısır piramitlerine dair, sınırlı da olsa, eldeki bazı bilgileri kısa, kısa sizlerle paylaşmak isteriz.

1: Yapılan her bir pramit, isme yapılmıştır. Ve sene de iki defa günyüzü görmektedir. Ölenin doğum ve kral olduğu zaman.

2: Bir tas sütü, piramitlerin içine koyduğunuz da, 3-5 gün tazeliğini muhafaza eder, çözülmeden-mundar olmadan sonunda yoğurt olur.

3: Büyük Piramit’le dünyanın merkezi arasındaki uzaklık, Kuzey kutbuyla arasındaki uzaklığa eşittir ve kuzey kutbuyla dünyanın merkezi arasındaki uzaklığa eşittir.

4: İlginç gelebilir ama, adeta bir damıtma sitemi gibi, kirli bir suyu bir kaçgün zarfında , temizlenmiş damıtılmış hale getirebiliyor.

5: Klima sistemi varmışçasına, kışın sıcak, yazın serindir piramitlerin içi.

6: Büyük Piramit’in tabanının yüzeyi, anıtın yarısının iki katına bölündüğünde pi=3,14 sayısı elde edilir.

keops piramitinin ici

 

Yukarıda da demiştik, söz konusu Mısır Piramitleri ise eğer, yaz yaz bitmez, bitmeyeceği gibi de, akıllara zarar sonuçlara da varmak mümkün. Mısır piramitlerinin, en önemlilerinin bulunduğu, Giza bölgesi sanırım özellikle seçilmiş ve piramitler ona göre inşa edilmiş adeta. En eski piramitler ( Keops, Kefren ve Mikerinos ) bu bölgededirler. Buna eski krallığa ait piramitler de demek mümkündür. İ.ö 3000 yıllarında inşa edildikleri sanılmaktadır. Yine yukarıda dediğimiz gibi. piramitler  inşa dönemi gizlerini muhafaza etmektedirler. Örneğin; Gerçekçi bir hesaba göre, taş ustaları ve amelelerin, gün de on metre küp taşı üst,üste koyduklarını varsayarsak, keops piramidi 2.5 milyon metre küp taş, ikiyüzelli bin gün , yani yaklaşık altıyüz altmışdört yıl yapar, hadi bakalım açıklayın.

Bu makalenin yazılma amacı yapısı ve gizemli sırları ile ziyaretçilerimizin ilgisini çeken Mısır Piramitleri hakkında kaynak sunmak.

Medyum Atusa

Mısır Piramitlerinin Gizemi Hakkında Yorumlar

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz