Burcunuz:

Doğum saati:

By 11 Ağustos 2011

RAKAMLARIN GIZEMLI SIRLARI

Bir çok rakam aslında içinde gizemli ve mistik bir o kadar da çarpıcı anlamlar taşır.İşte bu yazıda bu rakamlardan ve içerdiği manaları açıklayacağım.Bazıları hepimizin aşina olduğu rakamlardır.Öcelikle bunlara bir bakalım.

RAKAMLARIN GIZEMLI SIRLARI

   666: Şeytanın rakamı.Bu sayı şeytanın sembollerinden biri olarak kabul görmüştür.Bu rakamın farklı bir olayı 6 rakamının ibranice yazılışına ilişkindir.İbranice ‘de 6 rakamı w olarak yazılır ve internet adresleri için www yani 666 kullanılır.Bu rakamdan etkilenen birçok üst düzey insan olmuştur.Amerika başkanı ve metal grubu gibi.Etkilenmeye devam edilecek gibi gözüküyor.

11: Bu sayı saldırı manasına gelir.Bu anlamı da 11 Eylül 2001 yılında Amerika’ya yapılan terör saldırısından almıştır.Bu tarihteki gizemden bir kaçını şöyle açıklayabiliriz.Bu tarihi yazdığımızda 1.9.1 toplamı 11.Amerika’da yardım servisinin numarısı 9.1.1 toplamı 11.11 Eylül yılın 254üncü günüdür.Rakamların toplamı 11.Saldırının yapıldığı şehir olan New York A.B.D nin 11. eyaletidir.İşte bu ve buna benzer birçok delillerle 11 rakamı saldırıyı temsil etmektedir.

Bu iki rakam efsaneler üzerine meydana getirilmiş olan rakamlardır.Bunların yanında bir de kutsal kitap kaynaklı efsanevi rakamlar vardır.

DINLERDE RAKAMLARIN SIRLARI

13: Belki de bunlar arasında en bilindik olanı 13 rakamıdır.Bu rakam Hz İsa’nın 13 havarisinin kendine ihanet etmesi sonucu çarmağa gerilişi sonucu uğursuz rakam olarak kabul edilmiş ve yüzyıllar boyu bu şekilde kalmıştır.Hristayan dünyası için en kötü iki günü ele alalım.Birincisi Hz Muhammed’in doğum yılı 571.Diğeri ise İstanbul’un fetih tarihi 1453.5+7+1=13.5+7+1=13.

7: Bu rakama neredeyse bütün ilahi dinler büyük vurgu yapmıştır.İslam dininde 7 mertebe vardır Kuran’ın ilk suresi Fatiha 7 ayetten oluşur ve Kabe’nin etrafı 7 kez tavaf edilir.Hristiyan dininde Hz İsa’nın son 7 sözü.Yahudilerde kutsal yaşamı simgeleyen şamdan 7 mumdur.
99: İslamda 99 rakamının bir büyüsü vardır.Allah isimlerinin toplam sayısı 99’dur.Hristiyan geleneğinde ise bu sayı Tanrı nın birliğine işaret eden melekler düzenini ifade eder.

9: 9 rakamı Türkler için kutsal sayılmıştır.Manas Destanı’nda ölen Manas’ın ölüsünün 9 gün bekletildiği ve işlemleli kıyafetleri 9 parçaya bölünüp halka dağıtıldığı saptanmıştır.Dokuz sözünün eski Türkçe’deki söylenişi tokuzdur.Tokuza Türk boylarının isimlerinde rastlamak mümkündür.Tokuz Oguz,Tokuz Ogur, Tokuz Tatar gibi.Bu da Türkler için önemli bir rakam olduğuna işaret eder.

19: Bu rakam ise özellikle Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatıyla özdeşleşmiş durumdadır.Samsuna çıkış tarihi 19 Mayıs 1919.Doğum yılı 1981 19.yüzyılda yüzyılın bitimine 19 yıl kala.İsmindeki harflerinin toplamı 19.Harbiyeye 1900 yılında 19 yaşında giriyor olması.

Medyum Atusa

MedyumAtusa.Com

Rakamların Gizemli Sırları Hakkında Yorumlar

sultan diyor ki:

benim ugurlurakamım ne acaba

sultan diyor ki:

rakam
istiyorum

lale diyor ki:

11 eylul Amerika hadisesi 2011 yilinda deyil 2001 yilinda olmusdur.

admin diyor ki:

düzeltilmiştir teşekkürler

Lely diyor ki:

hocam çok güzel bir koyuna değinmişsiniz.

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz