Burcunuz:

Doğum saati:

By 10 Ağustos 2011

REMİL BAKIMI

Bazı değerli ziyaretçilerimizin merakla sordukları Remil Bakımı üzerine değineceğiz.Okuyacağınız Remil Bakımı yazısı ile nedir,ne değildir,nasıl bakılır ve tarihi ile ilgili bir çok konuya değineceğiz..

REMİL BAKIMI

Remil, Arapça raml sözcüğünden Türkçe’ye Remil olarak intikal etmiş “kum” anlamına gelen bir kelimedir.Dilimizdeki anlamı kum falı dır.Batı dillerindeki adıyla geomansi olarak da bilinen remil gelecekle ilgili tahminlerde bulunma yöntemidir. Bu yönüyle remil fala benzemektedir. Ancak remili genel anlamda fal olarak bilinen ve gelecek tahmininde kullanılan yöntemlerden ayıran kısmı remilin tümüyle matematik hesaplamalara dayanması ve sezgisel yoruma değil remil denkleminde ortaya çıkan duruma göre remil yorumunun yapılıyor olmasıdır.

Remil Bakımı Nasıl Yapılır ?

Çok eski zamanlarda kağıt henüz yaygın olarak kullanılır olmadığından atılan remiller kum üzerine yazıldığı için ismi remil ilmi olarak kalmıştır.Kağıdın icadından sonra atılan remiller aynı sistemle kum yerine kağıt üzerinde yapılmaya başlanmıştır.Remil atmada kolaylık olmak üzere bazı memleketlerde zar kullanılmıştır.

Remilin kökeninin Danyal (A.S) a dayandırılması remili fal olarak nitelendirmemize engel olurken , remilin bildiğimiz anlamda fal ile benzerlik göstermesi ve sonuç olarak gelecekle ilgili tahminlerde bulunmak amacıyla kullanılıyor olması bizi dini açıdan sakıncalı olduğu sonucuna götürmektedir.

Sadece şunu unutmayın,Remil fal değil, Peygamber mucizesi bir ilimdir.

Medyum Atusa

Remil Bakımı Hakkında Yorumlar

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz