Burcunuz:

Doğum saati:

By 20 Ağustos 2011

REMİL İŞARETLERİ NASIL DEĞERLENDİRİLİR
Geçen hafta Remil nedir ve nasıl bakılır adlı makalemizi yayınlamıştık.Bazı misafirlerimiz remil işaretli hakkında ve yorumlama tekniği hakkında bazı teknik sorular yönelttiler.Şimdi ki makalemiz de ise Remil işaretlerinin nasıl değerlendirileceğine değineceğiz.

Öncelikle Remil Nedir ve Nasıl Bakılır bilmeyenler http://www.medyumatusa.com/remil-bakimi.html linkini ziyaret edip detaylı bilgiye sahip olabilir ve Remil nedir öğrenebilirler.

 


REMİL FALI

Remil fal bakımına başlanmadan önce ibadet yapar gibi hazırlanmak gerekmektedir.İlk olarak apdest alınması gereklidir ve falın bakılacağı yerin son derece temiz olması gerekmektedir.Buda demek oluyor ki herkese remil bakımında güvenemiyoruz.Çünkü bazı kimseler bunu tamamiyle ticari kaygılarla yaptığı için o an ki temizlik durumunu düşünmeyecektir bile.Bu çok dikkatli olunması gereken bir konudur! Remil bakımı yapacak kişi ibadet ederken nasıl tertemiz giyiniyor ise bu titizliğin bakım yapmadan öncede devam ettirmelidir.

Remil Bakımı Sırları

Remil atmaya başlamadan önce bazı okumamız gereken dualar vardır.Bu dualar okunmadan remil atımı yapılırsa hiç bir şekilde doğru cevaplar alamazsınız.İlk olarak  Ayet-el Kürsi,üç defa Ya Latif,üç defa İhlas,bir defa Fatiha ve özel bir dua okumak ve bütün bunları yaparken de kıbleye doğru dönmeniz gerekmektedir.Bakın bazılarımız bu noktayı atlıyor ve heyecan veya tecrübesizlikden dolayı kıbleye doğru dönmüyor.Dikkat edilecek bir husustur!

Bu işleme başlamadan evvel ise kişi,tüm düşüncesini,tuttuğu niyetine yoğunlaştırıp ,sağ eli ile soldan sağa doğru noktalamaya başlamalıdır,her noktada atışında Allah’ın ismini anmalıdır.

Remil Bakımında Önemli Durumlar

Remil fal bakımından uğurlu saatler veya durumlar vardır,bunlar ise; bulanık hava,yağmur,kar,fırtına gibi durumlar ile kişinin karnının tıka basa dolu olduğu anlardır.Remil için en uygun zaman ise,deneyimler neticesi kuşluk vakti olarak belirlenmiştir.

Remil Bakımı İşaretlerin Dili

Dokuz iyi,yedi kötü olmak üzere on altı işaretten ortaya çıkan remil de,pozitiflik ve negatiflik belirtileri de dört adet ayrı değer taşırlar.Bunlar; birinci derecede en güçlü oldukları anı sembolize ederken,dördüncü derecede en zayıf değeri taşımaktadır.Pozitifliğin ismi sa’d,negatiflik belirtisinin ismi ise nahs olarak geçer.Derecelendirme ise,birinci derece dahil,ikinci derece sabit,üçüncü derece hariç,dördüncü derece munkalip* ismiyle yapılmaktadır.

Remilde oldukça önemli bir durum da remil dökdürecek kişinin niyetini fal bakılmadan önce,açıkça söylemesi zorunda olmasıdır.Buna neden olarak da işaretlerin sorulan soruya göre,cinsiyet,zaman,hastalık cinsi,yaş,eşyalar ve renklerin yorumu gösterilmektedir.

İnsanlar mutlaka ki birden çok severler.Fakat içlerinden bir tanesini diğerlerine nazaran biraz,bira daha fazla sever ve tercih ederler.O kişinin doğası,sevdiği rengi tercih ederken sahte davranmayacağından dolayıdır ki,seçilen renk de asıl kişilik özelliklerini ortaya koyacaktır.

*munkalip: Değişmiş,dönüşmüş olan

Medyum Atusa

Remil İşaretleri Nasıl Değerlendirilir Hakkında Yorumlar

feride rustamova diyor ki:

Ben gelecegim hakinda bilmek istiyorum

kendime baktirmak istiyorum gelecekte beni neler bekliyor

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz