Burcunuz:

Doğum saati:

By 01 Aralık 2010

TAROT FALI

Tarot Kartları

Tarot’un gerçek tarihçesi ve kartların gerçek anlamları günümüzde halen kesin olarak bilinememektedir. Birçok kişi bunlara açıklık getirmeye çalışsa da halen kesin bir bilgiler yoktur. Kartların

Tarot Falı

çiziminin ise Çin’deki Tang hanedanı zamanındaki paralar örnek alınarak yapıldığı zannedilmektedir.Kartlar değişik kültürlerde pek çok şekle girmişse de sembolik figürleri hiçbir zaman değişmediği ortadadır. Dünyayı dolaşan Çinliler sayesinde de Tarot’un bu derece yayın hale gelmediği düşünülmektedir.Başka bir açıklamaya göre ise Tarot’u Arapların Avrupa’ya getirdiği  şeklindedir.

Ücretsiz Online Tarot Falı Bakımı İçin Tıklayın!

TAROT NASIL BAKILIR

Tarot falı geçmişten günümüze gelen bir kehanet yöntemidir. Maneviyat yönü çok kuvvetli insanların tarot falına bakması gerekmektedir.Çok uzun bir geçmişi olduğu bilinmesine rağmen tarot kartlarındaki semboller yorumcular arasında tartışma konusudur ve kişilere göre değişmektedir. Tarot yöntemi 78 karttan meydana gelmektedir. Tarot destesi ikiye ayrılmıştır.22 büyük sırlar ve 56 küçük sırlar olarak.Büyük sırlar özel ve anlamlı durumları anlatmaktadır.Romen rakamları ile 0 ve 1 ile 21 arasında numaralandırılmışlardır.Bu destede Aşıklar,Kuvvet,Adalet,Ölüm gibi kartlar yer almaktadır.
Küçük sırlarda ise 10 kart asalar, 10 kart kılıçlar, 10 kart kupalar,10 kart tılsımlar ve 16 kart saraylı kartlarıdır.Günlük yaşantımızı ve olayları anlatır. Asalardan oluşan kartlar  başarı, savunma, mücadele etme ve rekabet anlamına gelmektedir. Kupalar ise sevgi alışverişini ve sevdiğimiz birini çevreleyen olayları gösteren hayatın duygusal durumlarıyla ilgilidir. Bu kartlarda hayatımızın iniş, çıkışlarını, ilişkileri, aşkı ve ailevi durumlarımızı görmemizi sağlar. Kılıçlarda ise problemler  ile  güçlükler ana temalardır. Tılsımlar ise hayatın pratik, gerçekçi yönünü gösterir.


 

 

Tarot Falı ve Kartlar Hakkında Yorumlar

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz