Burcunuz:

Doğum saati:

By 17 Ağustos 2011

YILDIZ FALI

Bu gün sizlerin de çok merak ettiği Yıldız Falı konusunu işleyeceğiz.Tarihi ve şuanki geldiği duruma kadar ele alıp aslının ne olduğunu sorgulayacağız.

Yıldız Falı Nedir?

Yıldız falı bahsedilenin aksine yıldızname‘den farklı bir bakım çeşidi değildir.Sadece insanların fal çeşitliliğine merakı olduğu için bir çok zihniyet bunu farklı bir fal çeşidi olarak lans etmektedir.Yani buradan çıkaracağımız şey Yıldız falı = Yıldızname.

Yıldız Falının Burçlar ile İlişkisi

Bazılarımız falın kökeninin burçlara dayalı olduğunu söyler.Aslında çıkan bu laflar için bir çok ikna edecek teoriler var.Çünkü burçlar ve yıldızlar mayalara kadar dayanmaktadır.Dolayısı ile astrolojinin ne kadar kökenli olduğunu buradan çıkartabiliyoruz.Fakat şöyle bir husus vardır ki Fal işte bunun buluşunu insan oğlu tarihler ile ispat edemez.İnsan oğlu yaradılışından beri bir çok gizli sırrı merak etmiş ve yüz yıllar boyu sorgulamıştır.Fal ise büyücülerden gelme bir yorumlama tekniğidir.

Büyücü dediğimiz de Orta çağın günah keçilerinden bahsetmiyorum.Daha eskilere gidip insan oğlunun gereksinim duyduğu manevi dönemlerden bahsediyoruz.Yaradılış ve gelişme dönemi!

Bir kimseler ise Yıldız falının çok eski tarihlerde maya döneminde ,burçların ve gök yüzünde ki yıldız hareketetlerine göre yorumlandığını dile getiriyorlar.

Yıldız Falı Hakkında Yorumlar

hülya diyor ki:

memur olcammı yakında evlenicemmi?

yakinda is sahibi olabilecem mi

Hızlı Yorum Yaz
Adınız & Soyadınız
Mail Adresiniz
Web Siteniz
Yorumunuz